Пошук

Відділ освіти Балаклійської районної державної адміністрації

Балаклійська станція юних натуралістів

Балаклійської районної ради

Харківської області

 

Рік заснування

1982 рік

Директор

Пурдя Людмила Андріївна працює на посаді з 1982 р.

Адреса

Балаклійська СЮН, вул. Шевченка, б. 27, м. Балаклія, Харківська область, 64207

Телефон

0-57-49-5-33-61

Поштова скринька

Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Матеріально-технічне забезпечення

На сьогодні це навчально-дослідний комплекс: двоповерхова будівля з власною ділянкою, на території побудовано 40 літніх вольєрів та 20 зимових вольєрів, теплиця, парники, 5 водойм для водоплавних птахів, квітники, дендропарк, власний Природно-краєзнавчий музей. Це єдиний позашкільний заклад в Харківській області, на базі якого діє зоопарк. В ньому зібрано 36 видів екзотичних тварин: страуси, павичі, фазани, лебеді (шипуни, чорні), журавлі степові, екзотичні качки (мандаринки, каролінки, огарі, галагази), шуліка і т. ін. Рішенням Харківської обласної ради (IV сесія, XXIII скликання, 17.11.1998 р., додаток № 2) – територія СЮН оголошена пам’яткою природи місцевого значення «Юннатівська» і включена до державного кадастру природно-заповідного фонду Балаклійського району.

Профільне навчання

На базі СЮН працює 52 гуртка за освітніми профільними напрямами: еколого-натуралістичний (Юні охоронці природи, Юні друзі природи, Юні екологи, Юні квітникарі, Юні любителі домашніх тварин, Юні знавці лікарських рослин, Юні овочівники), туристсько-краєзнавчий (Історичне краєзнавство), дослідницько-експериментальний (Історичне краєзнавство, Юні друзі природи, Основи біології, Географічне краєзнавство, Клуб старшокласників), Оздоровчий (Валеологія-чарівний світ природи), Соціально-реабілітаційний (Пізнай себе). В них навчається 1028 учня. Зараз на станції юних натуралістів працює 3 відділи: «Організаційно-масовий», «Методичний», «Еколого-натуралістичний».

Творчий потенціал вихованців

З 1994 року на базі СЮН діє територіальне відділення Малої академії наук школярів, наукові товариства «Ерудит», «Екознайка», очно-заочна біологічна школа для обдарованої сільської молоді. У співробітництві з Балаклійським держлісгоспом працює шкільне лісництво. В період літніх канікул щороку проводиться екологічна практика.

Вихованці Балаклійської СЮН регулярно беруть участь і стають переможцями в обласних і Всеукраїнських конкурсах; призерами обласного та Всеукраїнського етапів конкурсу-захисту науково-дослідних робіт членів Малої академії наук школярів.

Творчий потенціал педагогічного колективу

Педагогічний колектив за свою роботу неодноразово нагороджувався грамотами та дипломами Міністерство освіти і науки та Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації.

Заклад є науково-методичним центром з організації позашкільної еколого-натуралістичної роботи в районі, на базі якого проводяться районні, обласні, Всеукраїнські семінари, науково-практичні конференції для керівників навчальних закладів, методистів, керівників гуртків.

СЮН ввійшла до Всеукраїнської і Загальноєвропейської мережі «Школи сприяння здоров‘ю».

Керівник гуртка Волкодав О.О. стала переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості», І місце.

 

 

 
Головна Мережа