Пошук

Відділ освіти Балаклійської районної державної адміністрації
Новини

Останні надходження:

Наказ №134-ОД Про організацію оздоровленя та відпочинку дітей улітку 2017 р.

Заходи відзначення Дня Перемоги у Другій Світовій війні, Дня пам'яті та примирення в НЗ району

Наказ №52-АГП Про чергування у святкові та вихідні дні квітня, травня 2017 року

Оновлено розділ Закінчення 2016-2017 н.р.

Наказ №108-ОД Про організований порядок закінчення 2016-2017 н.р та проведення ДПА

Наказ №123-ОД Про затвердження заходів з реалізації проекту Розвиток інклюзивної освіти

Наказ №125-ОД Про раціональне використання бюджетних коштів та посилення фінансової дисципліни

Інформаційно-методичні рекомендації щодо проведення фестивалю національно-патріотичної пісні


 

 

Проведено нараду керівників 

narada-04-28

28 квітня 2017 року на базі Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. О.А.Тризни проведено нараду керівників навчальних закладів району, на якій розглянуті питання:

-  нормативного завершення 2016/2017 навчального року,

-  підведено підсумки  вивчення стану роботи навчальних закладів з питання додержання вимог законів та інших нормативно-правових актів в галузі освіти за І квартал,

-  організація роботи з проведення оздоровлення учнів та роботи мовних таборів улітку 2017 року,

-  про конкурсний відбір оригінал-макетів підручників для учнів 9-го класу загальноосвітніх навчальних закладів.

 

День цивільного захисту у школах району 

kapu-04-28

18 квітня в школах району проводився День цивільного захисту. Проведення  сприяло практичному закріпленню знань отриманих учнями протягом навчального року щодо дій у надзвичайних ситуаціях. Проведені змагання зі здачі нормативів цивільного захисту та медико-санітарної підготовки серед учнів 10-11 класів. Проведені комплексніоб’єктові тренування (2-11 класи). Керівний склад, формування, працівники, вихованці та учні шкіл набули практичного досвіду проведення заходів цивільного захисту за сигналами оповіщення та інформування населення, ведення рятувальних робіт. 

 

Вихователь року – 2017

Протягом березня 2017 року проводився І (районний) тур обласного конкурсу «Вихователь Харківщини - 2017». Цього року участь у ньому взяли вихователі з 10 навчальних закладів. Конкурс проводився по таких номінаціях: «вихователь груп загального розвитку», «вихователь груп компенсуючого типу». Учасники конкурсу пройшли всі етапи випробувань: фахова контрольна робота, проведення відкритого заняття, презентація досвіду роботи.

Абсолютною переможницею конкурсу компетентне журі визнало Крамаренко Оксану Миколаївну, вихователя Балаклійського дошкільного навчального закладу №4. Всі учасники конкурсу отримали щирі привітання, грамоти відділу освіти райдержадміністрації та районної організації профспілки працівників освіти і науки, грошову винагороду. Вітаємо учасників з нагородами!

vuhroky-04-28

 

Районний фестиваль національно-патріотичної пісні «У колі друзів» 

bzdut-04-24В рамках заходів з національно-патріотичного виховання на 2017 рік 27 квітня на базі Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. О.А.Тризни був проведений районний фестиваль «У колі друзів», у якому взяли участь 13 навчальних закладів району (Балаклійський ліцей, Балаклійська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. О.А. Тризни, Балаклійські ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, 3, 6, Вербівська ЗОШ  І-ІІІ ступенів, Залиманська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Морозівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Андріївські ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, 2, Борщівський НВК, Шевелівський НВК, Балаклійський Центр дитячої та юнацької творчості).

Мета проведення фестивалю - підтримка обдарованої молоді, сприяння розвитку їх творчих можливостей, формування патріотичних почуттів і національної свідомості, піднесення рівня духовності та культури через музичну творчість серед учнівської молоді навчальних закладів району.

Твори національно-патріотичної тематики виконували солісти, дуети, тріо, гурти,  до складу яких входили учні загальноосвітніх шкіл та вихованці позашкільного навчального закладу.

Учасники фестивалю мали можливість реалізувати свій творчий потенціал та розкрити здібності.

Усі заклади були відзначені подяками відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації за активну участь.

bzdut-04-24-01

 

 

Unicef Football Cup 

futb-04-27Міжобласний турнір «Unicef Football Cup» під егідою Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) з метою залучення школярів до спільної взаємодії та об’єднання у спортивному русі та залучення учнівської молоді до систематичних занять фізичною культурою і спортом, утвердження рівного доступу до занять футболом учнівської молоді різного віку 27 квітня 2017 року на базі дитячо-юнацького комплексу «Вимпел» проводив І етап міжобласного турніру з футболу серед школярів. У змаганнях взяли участь команди Балаклійського, Ізюмського, Зміївського районів та м. Ізюм. Всі команди були відзначені дипломами та подарунками. Проте, у фінальному етапі переможцем стала команда Балаклійської ЗОШ №2, гравці, якої виявилися найсильнішими та найспритнішими. Вітаємо всіх учасників цього турніру, а команді-переможиці побажаємо успіхів у другому обласному  етапі.

 

Юні інспектори руху  

inspekruhu-04-28

26 квітня 2017 року у м. Барвінкове відбувся зональний етап змагань юних інспекторів руху, в якому взяла участь команда Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3. Учні школи (координатор Рябініна Н. О., заступник директора Балаклійської ЗОШ №3) гідно виступили на всіх етапах, а саме: «Теоретичні знання правил дорожнього руху», «Велоестафета», «Юний регулювальник», «Надання першої медичної допомоги». Свій артистизм, вміння захопити глядача учасники показали під час агітаційно-пропагандистського виступу «Ми за безпечний рух» та захисту плакату з соціальної реклами. Учнів було нагороджено грамотою за І місце у конкурсі «Велоестафета» та грамотою за І місце за захист плакату з соціальної реклами. За загальним рахунком команда посіла   почесне ІІ місце.

 

Трагедія Чорнобиля – біль українського народу 

26-04-2017-01

26 квітня 2017 року Україна відзначає День Чорнобильської трагедії. У навчальних закладах району сьогодні було проведено: урок пам’яті «Твій біль Україно - Чорнобиль», тематичні лінійки «Дзвони Чорнобиля», «Чорнобильська дума – дума печалі», працювали лекторські групи.

У фойє шкіл, класних кімнатах оформлені виставки дитячих малюнків «Чорнобиль – довгий слід трагедії», у шкільних бібліотеках – фотовиставки «Наші земляки – учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС».

Працівники навчальних закладів взяли участь у мітингу пам’яті в м. Балаклія та інших населених пунктах.

26-04-2017-02

 

Обходь! Остерігайся! Інформуй! 

rozmin-04-2724 квітня 2017 року в Балаклійському районі розпочались зустрічі з представниками Данської Групи з Розмінування по біженцях тренерами Чилольбою Юлією Геннадіївною й Терещенком Ігорем Леонідовичем. З учасниками навчального процесу проводяться бесіди з профілактики вибухонебезпечних предметів.

Учням доведено до відома, що боєприпаси, які перебувають у ґрунті або у воді тривалий час, деформуються. Знайдені боєприпаси (або предмети, що схожі на них) повинні бути знешкоджені тільки спеціалістами. Про знахідку вибухонебезпечного предмету необхідно терміново повідомити місцеві органи державної влади (відділення міліції, відділи з питань надзвичайних ситуацій, райвійськкомати).

Суворе виконання рекомендацій дорослими та дітьми – запорука збереження здоров'я та життя! 

 

Очікування виправдовуються 

psi-04-25

Вже майже місяць під патронатом міжнародного дитячого фонду організації об’єднаних націй «ЮНІСЕФ» досвідчені тренери-експерти Києво-Могилянської Академії надають психологічну допомогу учням та працівники навчальних закладів району. З 19 по 26 квітня вони продовжили свою роботу, основним напрямом якої було проведення тренінгів на підвищення стресостійкості. Особливо в шкільному середовищі. За тиждень роботи фахівці відвідали Балаклійську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №3, Балаклійську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №2, Новогусарівський, Борщівський навчально-виховні комплекси, Андріївську загальноосвітню школу №1, Андріївський дошкільний навчальний заклад.

На перший погляд можливо й не дуже помітний, але вагомий внесок відчувається, коли бачиш радісних дітей після занять з дитячими психологами. Спілкуючись з працівниками навчальних закладів після групової або індивідуальної психотерапії, розумієш, що розчаровані, злякані жахливими подіями люди починають посміхатися, жартувати, активно працювати, дивитися з надією в майбутнє, поступово залишаючи позаду розпач, відчай, повертаючись до нормальної життєдіяльності. 

 

Співпраця з Данською Групою з Розмінування 

unisef-04-24-01

24 квітня відбулась зустріч з представниками Данської Групи з Розмінування. Данська Група з Розмінування широко відома як організація, що допомагає населенню максимально безпечно пристосовуватися до умов життя на територіях, де проходили військові дії, а також можуть бути потенційно вибухонебезпечні снаряди та міни. 

На даний час дане питання є актуальним і у нашому районі, особливо у роботі з дітьми.

Впродовж квітня-травня тренерами Данської Групи з Розмінування буде проведено сесії у формі семінару-тренінгу з метою попередження травмування та поводження з вибухонебезпечними предметами. Розроблено спільну програму роботи в навчальних закладах району окремо для дітей від 6 до 12 років (казка)  та 12-17 років (освітня презентація). Одна сесія розрахована на аудиторію в 25-35 дітей. Сподіваємось на плідну співпрацю.  

 

 

 

Вокальні таланти Балаклійщини 

bzdut-04-28

В рамках Всеукраїнського телевізійного проекту «Взірець таланту» 22 квітня у місті Харкові пройшов Всеукраїнський фестиваль – конкурс, серед учасників якого були вихованці гуртка «Вокально – естрадний колектив «Дитячий час» Балаклійського Центру дитячої та юнацької творчості (керівник Рянська Г.О.).

У номінації «Естрадний вокал. Соло» (вікова категорія 16-18 років) Волосьонок Марія здобула І місце. У віковій категорій 12-14 років Сергєєва Поліна посіла ІІІ місце.

Керівник гуртка Рянська Ганна Олександрівна була відмічена організаційним комітетом телевізійного фестивалю-конкурсу «Взірець таланту» Дипломом за високу майстерність та професійне виховання підростаючого покоління.

Ми пишаємося досягненнями вихованців Балаклійського Центру дитячої та юнацької творчості і бажаємо їм перемог у подальших конкурсних виступах!

bzdut-04-28-01

 

 

Всеукраїнський фестиваль – конкурс циркових колективів «Диво Цирк»  

IMG_20160423_173154

З метою підтримки розвитку дитячого циркового мистецтва та обміну досвідом роботи, підвищенням рівня виконавської майстерності дитячих циркових колективів на арені Запорізького Державного Цирку 21-22 квітня 2017 року проходив Всеукраїнський фестиваль – конкурс циркових колективів «Диво Цирк».

У номінації «Пластичний дует» лауреатами ІІ ступеню стали вихованки гуртка «Цирковий колектив «Кристал» Балаклійського Центру дитячої та юнацької творчості Гілярова Софія та Чумак Аліна (керівник Ничипоренко О.І.).

У номінації «Гімнастика на тростинах» лауреатом ІІ ступеню стала Сердюк Анастасія та у номінації «Каучук» лауреатом ІІ ступеню стала Дорофєєва Ксенія.

Дівчата були відмічені журі за оригінальність створеного образу та рівень складності репертуару.

Вітаємо з перемогою та бажаємо подальших успіхів!

 

Зльот учнівських лісництв  

balnvk-04-24-0121 квітня 2017 року на базі Харківського національного університету міського господарства ім.О.М.Бекетова відбувся І обласний етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв. Команду Балаклійського району представили учні Балаклійського навчально-виховного комплексу - Бойко Дарина, Логвінюк Ірина, Сидоров Денис, вони є членами Високобірського шкільного лісництва, їх керівник Сидорова Світлана Іванівна, учитель біології Балаклійського навчально-виховного комплексу. Відбувся відкритий захист науково-дослідницьких робіт  з лісового господарства та виставка-презентація досягнень юних лісівників. Команда Балаклійського навчально-виховного комплексу посіла ІІІ місце. Вітаємо з перемогою!

balnvk-04-24-02

 

Реалізація змісту освітньої лінії «Мовлення дитини»  

20 квітня 2017 року в Балаклійському дошкільному навчальному закладі (ясла – садок) № 10 пройшло методичне об’єднання для вихователів ІІ молодших груп дошкільних навчальних закладів у категоріях «педагог-фахівець», «педагог-початківець» із теми: «Реалізація змісту освітньої лінії «Мовлення дитини».

Мета семінару: поглиблення та систематизація знань педагогів щодо змісту Базового компонента з освітньої лінії «Мовленнєвий розвиток», вимог освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» з мовленнєвого розвитку дошкільників; формування професійних якостей педагогічних працівників щодо використання ефективних підходів для розвитку мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку; вдосконалення педагогічної майстерності вихователів.

Вихователь-методист Плісак А.Г. виступила з міні-доповіддю на тему: «Актуальність мовленнєвого розвитку». Під час заходу були проведені різноманітні вправи: «Подарунок», «Народ скаже» (визначення правил роботи), «Чи знаєте ви українську мову?», «Визначити завдання з розвитку мовлення», «Класифікація  мовленнєвих занять» та «Методи та прийоми розвитку мовлення дошкільників».

Під час семінару були створені сприятливі умови для роботи, атмосферу довіри. Робота була ефективною та продуктивною. Педагоги отримали рекомендації щодо забезпечення ефективності мовленнєвих занять.

dnz-04-20

 

 

 

 

Виховання екологічної культури школяра  

verb-04-19-0119 квітня 2017 року на базі Вербівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було проведено семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи, педагогів-організаторів за темою «Виховання екологічної культури школяра». Робота розпочалася з виступу агітбригади «ЕКО’S», де учні ознайомили учасників семінару з загальними засадами екологічного виховання у навчальному закладі, презентували результати своєї роботи.

Наступним етапом  проведення семінару був квест «У природі  ніщо не пропадає, крім самої природи», під час якого гості закладу відвідали зупинки «Повітряний океан під назвою «Атмосфера», «Жива сила води», «У сміття є своє місце», «Великі справи – маленькими руками».  

verb-04-19-02На кожній зупинці учасники семінару виконували завдання і отримували пазли. Склавши всі частини пазлів вчителі ознайомились зі словами відомого ученого  М. Амосова: «Охорона природи повинно стати моральною категорією і користуватись пріоритетом за будь-яких політичних ситуацій і компромісів». Саме під таким гаслом ведеться  робота щодо екологічного виховання у Вербівській загальноосвітній школі.  З досвідом цієї роботи всіх присутніх ознайомила заступник директора з НВР.

Практичний  психолог показала елемент психологічного тренінгу «Екологія психологічного здоров’я».

По завершенню семінару учасникам були надані методичні рекомендації щодо проведення роботи з екологічного виховання школярів, визначені шляхи підвищення професійної компетенції педагогічних працівників.

 

verb-04-19

 

 

Здоров'я і розвиток понад усе  

dnz-04-19

У рамках проекту для дітей з особливими потребами «Здоров'я і розвиток понад усе» в Балаклійському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 7 комбінованого типу 19 квітня 2017 року, за підтримки німецької урядової організації GIZ, пройшла перша частина семінару за темою: «Сучасні методи виховання. Заохочення та покарання», який проводив  тренер Полянський О.О.

Розвиток особистості дошкільника був і залишається пріоритетним напрямком роботи – багатовекторним, невичерпним за своїм творчим потенціалом. Саме тому метою тренінгу було обрано сприяння кращому розумінню сучасних методів виховання дитини. У ході семінару присутні обговорювали психологічні проблеми дитини, детально розглянули стилі її виховання та з’ясували умови самореалізації дошкільника.

 Інформація була подана доступно, змістовно та пізнавально.

Друга частина семінару відбудеться 21 квітня 2017 року.

 

Додаткові канікули для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Балаклійського району  

Картинки по запросу снег весной

У зв’язку з суттєвими ускладненнями погодних умов, пов’язаними з різким пониженням температури, невідповідністю норм температури повітря у класних кімнатах та кабінетах загальноосвітніх навчальних закладів району, відповідно до наказу відділу освіти від 19.04.2017 № 126-ОД «Про додаткові канікули для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Балаклійського району» 20-21 квітня 2017 року у загальноосвітніх навчальних закладах Балаклійського  району проводяться додаткові канікули. 

 

Виставка освітніх закладів для абітурієнтів  

prushib

З метою профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді  14 квітня 2017 року учні 9 -11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Балаклійського району відвідали ХІ Міжнародну спеціалізовану  виставку "Освіта Слобожанщини та навчання за кордоном -2017".

Учні мали змогу поспілкуватися з представниками понад 50 вищих навчальних закладів  України, Ізраїлю, Польщі, Словенії, США, Туреччини, а також отримати консультацію щодо особливостей зарахування до навчальних закладів, умовами  та перспективами подальшого навчання. 

 

Обласні змагання з настільного тенісу  

tenis-04-14

14  квітня  команда Балаклійського ліцею (вчитель Гармаш Д.М.) взяла участь в обласному етапі обласних щорічних спортивних змагань «Спорт протягом життя» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області з настільного тенісу, який проходив у м. Харкові.

Команда нашого району виборола ІІІ місце.

Вітаємо з перемогою! Бажаємо вам міцного здоров’я та нових спортивних звершень!

tenis-04-14-01

 

Про здоров’я просто 

meduniver-04-13

13 квітня за підтримки Харківської обласної державної адміністрації з метою підвищення обізнаності молодого покоління в сфері медичних знань та збереження здоров’я до нас в район завітала виїзна медична лабораторія «Про здоров’я просто», до складу якої увійшли:

- проректор з наукової роботи Харківського національного медичного університету, професор М’ясоєдов Валерій Васильович;

- голова Ради молодих вчених при Харківській обласній державній адміністрації, Міністерстві охорони здоров’я, Харківському національному медичному університеті, доцент кафедри неврології Куфтеріна Наталія Сергіївна;

- молоді лікарі-науковці Харківського національного медичного університету та Харківської академії післядипломної освіти.

На базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 науковці провели кваліфікований медико-соціальний науковий захід для школярів 5-11 класів району. Під час заходу діти знайомилися з правилами першої медичної допомоги та засобами реанімаційний дій. Фахівці-медики навчали дітей правильно доглядати за порожниною роту, в ігровій формі ознайомлювали з роботою кардіологів, офтальмологів та оториноларингологів. Діти вчилися надавати першу медичну та домедичну допомогу, робити перев’язки, вислуховувати легеневі хрипи.

Також діти мали можливість перевірити власну гостроту зору, стан вух, носової та ротової порожнин, стан роботи серця, емоційно-нервову врівноваженість за допомогою спеціальних приладів та інструментів.

Діти із захопленням відвідали захід, було дуже цікаво і корисно. Окрім гарного настрою всі отримали ще й необхідні знання щодо збереження та зміцнення власного здоров’я.

 

meduniver-04-13-2

 

 
Головна Новини