Пошук

Відділ освіти Балаклійської районної державної адміністрації
Новини

20 травня День Європи 

evropa-05-19-01

День Європи сприймають як символ миру та єдності. Це той день, коли всі європейці гуртуються навколо ідеї вшанувати свої спільні цінності. Дні Європи в Україні традиційно відзначаються з метою нагадати українцям, що вони є європейською нацією і розглядаються як практичний крок у напрямку зміцнення самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

 

11 травня начальник відділу освіти Швід С. А. та педагоги Балаклійщини взяли участь в урочистій церемонії підняття прапорів України та Європейського союзу в м. Харків. Де на майдані Свободи з вітальною промовою виступила голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична. "Рішення Ради ЄС - історична подія, яка остаточно затверджує європейський вибір українського народу та його приналежність до європейської спільноти".

 

У загальноосвітніх навчальних закладах  району проведено виховні години спілкування «Європейський Союз як міжнародна спільнота: історія створення, взаємодія», «Ми і Європа»; бесіди «Світ Європейської спільноти», «Наш вибір», «Україна і Європа»; конференції «Кроки до Європи», диспути «Європа очима дітей»; географічна гра «Заочна подорож Європою»; конкурси малюнків та плакатів «Європа поряд з нами»; виставки творів кращих європейських художників, письменників.

evropa-05-19-02 evropa-05-19-03

 

Дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») 

19 травня на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 був проведений І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). У заході взяли участь 100 учнів із 10 навчальних закладів.

У загальному заліку І місце виборола команда Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів    №3, ІІ місце - команда Балаклійського ліцею, ІІІ місце  - команда Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів  № 1 ім. О.А.Тризни.Вітаємо команди з перемогою! 

sokil-05-22

 

Вітаємо з перемогою! 

andr2-05-19-01Учень 11 класу Андріївської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №2 Аршава Віталій під керівництвом вчителя географії Райзер А.В. підготував наукову роботу на обласний конкурс творчих робіт учнів 10-11 класів «Харківщина – конкурентоспроможний регіон», який започаткований Харківським державним університетом харчування та торгівлі.

Робота учня «Економічний потенціал Харківщини: реалії та перспективи розвитку» була представлена 17  травня на обласному  форумі.

Аршава  Віталій став володарем  диплому  ІІІ ступеню ІІ туру Обласного конкурсу творчих робіт у 2016/2017 навчальному році.

 

andr2-05-19-02

 

 

Про відзначення Дня матері 

mama-05-14-2

 

З нагоди Дня матері у всіх навчальних закладах Балаклійського району проведено святкові ранки «З любов’ю до матері», літературно-музичні композиції, концерти, години спілкування, бесіди «Тепло материнських сердець», майстер-класи, поетичні години «Від родини йде життя людини», фотовиставки «Миттєвості сімейного щастя», виставки творчих робіт, виконаних власними руками.

mama-05-14-1 

 

Атестація Шевелівського НВК 

Картинки по запросу папки с документами pngВідповідно до наказу відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації від 03.03.2017 року №76–ОД "Про проведення атестаційної експертизи Шевелівського навчально-виховного комплексу (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад», в термін з 10 квітня по 24 квітня 2017 року проведена державна атестація Шевелівського навчально-виховного комплексу (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад Балаклійської районної ради Харківської області. За підсумками проведеної експертизи, згідно з протоколом атестаційної комісії від 24.04.2017 року протокол №1, наказу відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації від 04.05.2017 року №138–ОД «Про результати державної атестації Шевелівського навчально-виховного комплексу (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад) Балаклійської районної ради Харківської області» встановлено: Шевелівський навчально-виховний комплекс (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад)   Балаклійської районної ради Харківської області визнати атестованим. Закладу надано право на надання дошкільної,  початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

 

Обрання майбутньої професії – це важливо! 

prof-05-1212 травня на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. О.А.Тризни проведено профорієнтаційний захід для учнів 8-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста Балаклія. У ході зустрічі представники Державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області»презентували свій навчальний заклад. Викладачами закладу для учнів проведено майстер-класи з професії «Кухар-кондитер», «Кушнір-розкрійник, кравець», «Перукар-модельєр», у яких учні взяли активну участь.

 

prof-05-12-1 prof-05-12-3   

 

Крокуємо до Європи 

evro-05-1211 травня, у рамках відзначення Дня Європи в Україні, у центрі Балаклії пройшла урочиста церемонія підняття Прапору Європейського союзу.

Урочистий захід проходив за участі голови Балаклійської районної державної адміністрації Степана Масельського, голови районної ради Олександра Літвінова, заступників голови РДА, студентської та учнівської молоді, численних представників громадськості.

Під звуки Гімну України на площу урочисто були внесені Прапор України та прапор Балаклійщини. Почесне право підняти Прапор Європейського Союзу було надано голові районної державної адміністрації Степану Масельському та лідерам учнівської молоді Балаклійщини, переможцям конкурсів та олімпіад на Всеукраїнському рівні, учням Балаклійського ліцею Максиму Кізіцькому, Денису Діденко та Анастасії Тананикіній.

Особливі слова надії та побажань були адресовані молодому поколінню, бо молодь є справжнім європейським майбутнім,  якому буде передана естафета будівництва процвітаючої розвиненої держави.

Під час заходу біля будівлі Балаклійської районної державної адміністрації відбувся танцювальний флешмоб «Балаклія – це Європа» за участі учнівської молоді району.

 

Педагоги Балаклійщини долучились до обласної урочистої церемонії підняття прапорів України та Європейського союзу 

11 травня начальник відділу освіти Швід С. А. та педагоги Балаклійщини взяли участь в урочистій церемонії підняття прапорів України та Європейського союзу в м. Харків.

На майдані Свободи з вітальною промовою виступила голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична. "Рішення Ради ЄС - історична подія, яка остаточно затверджує європейський вибір українського народу та його приналежність до європейської спільноти".

 

Після підняття прапорів України та Європейського союзу на площі Свободи відбувся урочистий марш за участю підрозділів Збройних сил України, Національної гвардії та Національної поліції України. 

evrokh-05-12

 

На старті творчих задумів 

dnz-05-10

На минулому тижні педагоги Балаклійського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 7 стали учасниками семінару-практикуму з LEGO-технологій, який проходив у місті Києві та як фіналісти дитячої виставки-конкурсу «Столиці світу» були за прошені на  ІХ Всеукраїнський фестиваль робототехніки – ROBOTICA 2017, який проходив у Київському палаці спорту. 

Захоплюючі враження були отримані учасниками семінару від споруд з LEGО-конструктора, створених руками дітей.  LEGО став простим і практичним інструментом, який дає змогу робити перші відкриття, досліджувати, експериментувати, пізнавати світ і себе в ньому, творити та імпровізувати досхочу.

В ході фестивалю з привітанням виступила Міністр освіти і науки України Л.Гриневич, яка побажала підростаючому поколінню нових задумів і творчого натхнення, наполегливості і цілеспрямованості в досягненні своїх цілей.

Атмосфера фестивалю була феєричною, захоплюючою, яскравою та надихнула учасників на нові творчі задуми та ідеї. 

 

Зв'язок поколінь засобами мистецтва 

licey-05-05

8 травня 2017 року Україна відзначає День пам’яті та примирення,  9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. До відзначення цих подій були розроблені заходи, серед яких зустріч учнівської молоді Балаклійщини з хором ветеранів війни та праці «Ветеран» під керівництвом Г.Г.Кравченко. З великим почуттям, проникливо і щиро співали сивочолі артисти для учнів Балаклійського ліцею, Пришибського, Гусарівського, Новогусарівського навчально-виховних комплексів. Діти з захватом прослухали виступи та разом з гостями вшанували подвиг Українського народу. 

Учні Балаклійського ліцею підготували концертну програму з пісень воєнних років та сучасності. Зі сцени лунали пісні національно-патріотичної та воєнної тематики, пісні наших днів. Учні Пришибського навчально-виховного комплексу провели конкурс військової пісні, Гусарівського та  Новогусарівського навчально-виховних комплексів підготували концертну програму для ветеранів.

18194883 210246616145506 1304581150142533333 n

 

Війна і пам'ять поколінь 

18274792 210246556145512 5925119725717526159 n5 травня 2017 року у загальноосвітніх навчальних закладах району пройшли тематичні уроки пам’яті і мужності «Війна і пам'ять поколінь», «Пам'ять подвигу», на яких учні   Балаклійщини  разом з вчителями, ветеранами, дітьми війни знову пригадували події Другої світової війни: масштабні спустошливі наслідки війни для України, внесок українського народу в перебіг і переможне завершення війни.

Всі присутні на заходах  винесли життєво важливі уроки патріотизму та любові до рідної землі, Батьківщини.

О 12.00 годині учнівська молодь району долучилась до акції «Ланцюг миру», виклавши  живим ланцюгом такі важливі для кожного з нас сьогодні слова «МИР», «УКРАЇНА», «ПЕРЕМОГА».  Закінчилось дійство одночасним випусканням повітряних  кульок в небо.

 

 

Відбулося урочисте нагородження учасників ліквідації наслідків надзвичайної ситуації 

Під час робочого візиту міністра Оборони України Степана Полторака та голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної були нагороджені учасники ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у в/ч 1352, серед яких двоє наших колег.

За Наказом міністра Оборони України за значний особистий внесок у справі розвитку збройних сил України, організацію та надання всебічної допомоги під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на військовому арсеналі міста Балаклія Харківської області та активну громадську позицію відзнакою Міністерства Оборони України, нагрудним знаком "Знак пошани" нагороджено:

- Суслову Тетяну Миколаївну, директора Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6, депутата Балаклійської міської ради VII скликання;

- Черненка Віктора Володимировича, вчителя фізичної культури Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3, депутата Балаклійської міської ради VII скликання.

 

Обласний фінальний етап футбольного турніру «UNICEF Football Cup» 

futbol-05-10

05 травня в місті Харкові на базі ОСК «Металіст» відбувся обласний фінальний етап футбольного турніру серед школярів «UNICEF FOOTBALL CUP» за участю 5 кращих команд області – переможців зональних етапів.

Команда нашого району, яку представляла Балаклійська загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів № 2 посіла ІІ місце, отримала спортивний одяг фірми UNILEVER  та інші пам’ятні подарунки від представництва «UNISEF».

Вітаємо з перемогою!

 

Учнівський рух не стоїть осторонь 

psi-05-044 травня  в Балаклійській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 відбулося засідання районної ради старшокласників «Нова хвиля», присвячене болючій темі минулого – «Доля дітей в роки Другої Світової війни». Жваві, талановиті ведучі відкрили засідання вітанням всіх присутніх і ознайомленням з планом роботи засідання, наголошуючи на небайдужому ставленні молодого покоління до жахливих подій того періоду.

Про сумні події нагадували пісні, музичні та поетичні твори у виконанні дітей. Традиційно, всі учасники засідання вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Діти презентували шкільні проекти «Доля дітей в роки Другої Світової війни», обмінюючись досвідом і власними враженнями. Балаклійський Центр дитячої та юнацької творчості ознайомив присутніх з роботою Центру патріотичного виховання, запрошуючи учнів до активності та участі в різноманітних творчих конкурсах, виставках.

Цікавою формою роботи виявилося створення дітьми в групах вітальних стіннівок та колажів до Дня Перемоги.

Гостями тематичного заходу були: голова міської спілки ветеранів Яковлєва Л.Г. та  член районної спілки ветеранів Блажко С.Г., які поділилися з підростаючим поколінням власними переживаннями, розповідаючи про свої дитячі роки в жахливі часи війни.

По завершенню засідання учасники районної ради старшокласників «Нова хвиля» підбили підсумки,  поділилися враженнями та подякували всім присутнім за активну участь у проведенні історично-патріотичного заходу.

 

Формування математичної та сенсорно-пізнавальної компетенцій старших дошкільників засобами передових педагогічних технологій 

dnz-05-03

На минулому тижні в Балаклійському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №10 відбулося практичне засідання районного методичного об’єднання вихователів старших груп за темою: «Формування математичної та сенсорно-пізнавальної компетенцій старших дошкільників засобами передових педагогічних технологій» з підгрупами педагогів-початківців і педагогів-фахівців.

Слухачі переглянули заняття на тему: «Подорож до країни Математика», яке показала вихователь Мохонько В.М. Учасники засідання представили розвиваючі і дидактичні ігри, які використовують у своїй роботі, поділилися враженнями від використання інноваційних технологій з логіко-математичного розвитку.

За результатами роботи вихователям було надано методичні рекомендації щодо формування математичної та сенсорно-пізнавальної компетенцій старших дошкільників засобами передових педагогічних технологій.

 

EdCamp - 2017 

edcamp-04-2829 – 30  квітня 2017 року у м. Харків за  підтримки  Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич відбулася Третя (не) конференція EdCamp - 2017 для педагогів загальноосвітніх навчальних закладів України. Тематика заходу була розподілена відповідно до формули щасливої школи у 21 столітті – новий зміст освіти, умотивований вчитель, наскрізний процес виховання, педагогіка партнерства, дитиноцинтризм, нова структура школи, справедливий розподіл коштів і сучасне освітнє середовище.

У (не) конференції взяли участь 650 педагогів України та закордонні експерти у сфері освіти з 20 країн, які поділилися новими ідеями та прогресивними підходами у розвитку освіти.

Під час «Відвертої бесіди» Міністр спілкувалася з учасниками (не) конференції щодо їх бачення Нової української школи. На дискусії, яку організували за підтримки Аспен Інститут Київ — філії авторитетної міжнародної громадської організації — кожен педагог мав можливість поставити Лілії Гриневич запитання про розвиток середньої освіти.

Бовдуй Світлана Петрівна, директор Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, Царук Ольга Ярославівна, учитель англійської мови Донецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 та Куценко Людмила Сергіївна, вчитель початкових класів Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 були активними учасниками освітнього заходу.

 

Тренінг з медіаграмотності 

bzoh2-04-28З 25 по 28 квітня вчителі Летко О. В.,  Гребенчук О. С.  (Балаклійська ЗОШ I-III ст.№2), Брачкова В.А. (Савинська ЗОШ I-IIIст. №1) взяли участь у 4-денному тренінгу для тренерів з медіаграмотності в м. Полтаві.

Ця подія відбулася  завдяки  Академії Української Преси та Академії Deutsche Welle провідної організації Німеччини для розвитку міжнародних засобів масової інформації.

Тренери  Тетяна Іванова, Артем Бабак, Олена  Тараненко, Сергій Штурхецький «озброїли» наших вчителів різноманітними  методами з розвитку засобів масової інформації, технологій маніпулювання, безпеки в Інтернеті.

Наші тренери отримали сертифікати та готові до поширення знань з медіаграмотності  серед колег.

 

Проведено нараду керівників 

narada-04-28

28 квітня 2017 року на базі Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. О.А.Тризни проведено нараду керівників навчальних закладів району, на якій розглянуті питання:

-  нормативного завершення 2016/2017 навчального року,

-  підведено підсумки  вивчення стану роботи навчальних закладів з питання додержання вимог законів та інших нормативно-правових актів в галузі освіти за І квартал,

-  організація роботи з проведення оздоровлення учнів та роботи мовних таборів улітку 2017 року,

-  про конкурсний відбір оригінал-макетів підручників для учнів 9-го класу загальноосвітніх навчальних закладів.

 

День цивільного захисту у школах району 

kapu-04-28

18 квітня в школах району проводився День цивільного захисту. Проведення  сприяло практичному закріпленню знань отриманих учнями протягом навчального року щодо дій у надзвичайних ситуаціях. Проведені змагання зі здачі нормативів цивільного захисту та медико-санітарної підготовки серед учнів 10-11 класів. Проведені комплексніоб’єктові тренування (2-11 класи). Керівний склад, формування, працівники, вихованці та учні шкіл набули практичного досвіду проведення заходів цивільного захисту за сигналами оповіщення та інформування населення, ведення рятувальних робіт. 

 

Вихователь року – 2017

Протягом березня 2017 року проводився І (районний) тур обласного конкурсу «Вихователь Харківщини - 2017». Цього року участь у ньому взяли вихователі з 10 навчальних закладів. Конкурс проводився по таких номінаціях: «вихователь груп загального розвитку», «вихователь груп компенсуючого типу». Учасники конкурсу пройшли всі етапи випробувань: фахова контрольна робота, проведення відкритого заняття, презентація досвіду роботи.

Абсолютною переможницею конкурсу компетентне журі визнало Крамаренко Оксану Миколаївну, вихователя Балаклійського дошкільного навчального закладу №4. Всі учасники конкурсу отримали щирі привітання, грамоти відділу освіти райдержадміністрації та районної організації профспілки працівників освіти і науки, грошову винагороду. Вітаємо учасників з нагородами!

vuhroky-04-28

 
Головна Новини